Maun rengi nasıldır?

Maun rengi nasıldır?

Maun rengi için kısa bir tabir ile kızılımsıdır diyebiliriz. Yani kırmızı ve kahverengi tonlarını içermektedir. Kızılla o kadar yakındır ki Kızıl maun rengi olarak adlandıranlar da vardır. Fakat bazı firmaların üretmiş olduğu ürünlerde hafif turuncumsu olduğunu görebilirsiniz.

Maun rengi mobilya veya maun rengi ahşap ürünleri olarak dekoratif bir renk olan maun, maun rengi saç boyası olarak kadınların çok bildiği ve sık kullandığı bir renktir.

Maun rengi kullananlar genel olarak özgürlüğüne düşkün, kendi kararını kendi veren bir profile sahiptir.

Renk kartelası içinden eğer kızılımsı bir maun kullanacaksanız, eş renk olarak yeşil veya turkuaz renklerini kullanabilirsiniz. Eğer turuncu tonlarını kullanacaksanız mutlaka turkuaz rengi kullanmalısınız. Bunun nedeni ise, turuncu ile komplemanter olan renk mavidir yani turkuaz diyebilirz. Turkuaz rengi içerisinde mavi ve yeşil rengi birlikte barındırır. Bu durumda turkuaz rengi, kırmızı kökenli olan kızıl maun rengini ve turuncu rengini dengeleyecektir.

Eğer kullanacağınız maun hafif turuncumsu renginde ise ise turuncunun yanı sıra mutlaka mavi kullanınız. Ayrıca fayans olmayacak duvarlarınız var ise, duvarlar için mavi renk tercih edebilirsiniz. Bunun yanında perdelerinizde ve halılarınızda mavi kullanmanızı öneriyoruz.


Sosyal Medyada Paylaş